דוחות תנועה – מתי משלמים ומתי מערערים?

Picture of אודות המחבר: משרד עורכי הדין C&A

אודות המחבר: משרד עורכי הדין C&A

המשרד מתמחה בייצוג לקוחות המואשמים בעבירות תעבורה מכל הסוגים, החל מעבירות קלות כגון חניה לא חוקית ועד לעבירות חמורות כגון נהיגה בשכרות ונהיגה פרועה. המשרד מעניק ייצוג משפטי מקצועי ומסור בבתי המשפט ברחבי הארץ, תוך שימוש בניסיונו הרב והידע המשפטי העדכני בתחום דיני התעבורה. עורכי הדין של המשרד שמים דגש על הבנת הנסיבות הפרטניות של כל מקרה, ופועלים בנחישות להגנה על זכויות הלקוחות ולהשגת התוצאה המיטבית עבורם.

ערעור על דוחות תנועה אפשרי כשנהגים שנמצאו אשמים בביצוע עבירת תנועה מבקשים מערכאת שיפוט גבוהה יותר לבחון את החלטת בית המשפט. כמעט בכל המקרים, ערכאת הערעור בוחנת שני היבטים עיקריים: אפשרות של טעות משפטית בפסק הדין הראשון; והשפעת הטעות על ההחלטה הסופית בתיק.

מדוע חשוב לשלם דוחות תנועה בזמן?

יש הבדל גדול בין ריבית שקופצת כתוצאה מאי תשלום חוב לריביות אחרות כמו למשל ריבית שנתית משכנתא או ריבית התלויה במצב של השוק. מאוד מומלץ לשלם את דוחות התנועה שקיבלתם בזמן, בין אם מדובר בדוחות שקיבלתם כתוצאה מעבירת תנועה או מעבר על החוק בארץ ובין אם בחו“ל. מדוע? משום שהזנחה או התעלמות מהדוחות הללו תכפיל את המחיר שתצטרכו לשלם וגם זה עלול לגרום להליכים משפטיים נגדכם. חשוב להבין כי ערכאת הערעור אינה יכולה לשנות את החלטת בית המשפט רק משום ששופטי ערכאת הערעור אינם מסכימים איתה. ערכאת הערעור בוחנת רק את התהליך שהתנהל בבית המשפט על מנת להחליט אם נפלה טעות משפטית במשפט המקורי; למשל, בדיקה אם שופט בית המשפט החיל את החוק הלא נכון על עובדות המקרה.

בית משפט שומע את הראיות ומגיע להחלטה

ערכאת הערעור עשויה לבטל את החלטת בית המשפט רק אם נמצאה טעות משפטית בהליך בבית המשפט, שהייתה כה חשובה עד ששינתה לפחות חלק מתוצאות התיק. חשוב לזכור שערעור אינו דוחה את המועד האחרון של מבצע עבירת התנועה לשלם את הקנס או להשלים כל חלק מעונשו.

על מנת לדחות את העונש, יש לבקש מבית המשפט השהייה של פסק הדין הכולל את הצו לתשלום הקנס.

משמעות קבלת דוח עבירת תנועה

דוח עבירת תנועה כרוך בקנס שעשוי לגרום למצב בו ברישיון הנהיגה של מבצע העבירה יצוינו נקודות עונשין. חלק מהעבירות הראויות לאישור מאפשרות הזדמנות להשתתף בקורס נהיגה מונע במקום לשלם קנס.

יחד עם זאת, יש לעמוד בקריטריונים מסוימים לזכאות, לרבות אי השתתפות בקורס קודם בתוך פרק זמן של שלוש שנים, על מנת שאופציה זו תוצע.

סוגי ערעורים על דוחות תנועה

ברוב המקרים, ערעור אינו דומה למשפט חדש. בהליך ערעור, מבצע עבירת התנועה אינו רשאי להציג ראיות חדשות או עדים שיבואו להעיד. מטרת הערעור היא לבדוק מה כבר קרה במשפט על טעות משפטית.

בית המשפט המכריע בערעור מתחיל בהנחה שהחלטת שופט בית המשפט לתעבורה הייתה נכונה. על מנת לזכות בערעור, הנהג שמואשם בביצוע עבירת התנוה מתבקש להוכיח כי שופט בית המשפט לתעבורה לא התנהג לפי החוק.

בחינת הבקשה לערעור

בחלק מתחומי השיפוט, ערכאת הערעור תבחן את החלטת בית המשפט לתעבורה מנקודת מבט מחמירה. קל לזכות בערעור כשבית המשפט לערעורים אינו מניח את נכונות פסיקתו של שופט התעבורה. במילים אחרות, כאשר ערעור נבחן, ערכאת הערעור תבחן מחדש את כל הראיות ותקבל החלטה מבלי להתחשב במסקנות שופט בית המשפט לתעבורה.

יש להתחיל בבדיקת החוק כדי להבין מתי יש לשלם דוחות תנועה ומתי להגיש ערעור. כל הערעורים שמוגשים לבתי שמפט לתעבורה מתחילים עם הגשת הודעת הערעור, שצריכה להיות מוגשת בתוך חודש מההרשעה.

החלטה על הערעור

במרבית התיקים הפליליים והאזרחיים, רישום הערעור מוכל ממכלול המסמכים שהוגשו לבית המשפט, ותמלולי כל הדיונים, עד לקביעת החלטה שמאשרת את החלטת בית המשפט או קובעת פסק דין חדש

לסיכום, בין אם החלטתם לשלם את הדו“ח ובין אם החלטתם לערער עליו, חשוב לעקוב אחרי מה שקורה ולראות שאכן התהליך נסגר באופן סופי.

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
אולי יעניין אותך גם

פוסטים נוספים

הגנה משפטית מקצועית בעבירות תעבורה פליליות

תאונות דרכים הן אירועים מצערים שעלולים לגרום לנזקים כבדים, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. כאשר מעורב בתאונה היבט פלילי, כגון נהיגה בשכרות, נהיגה פרועה או גרימת מוות ברשלנות, חשוב

זכויות חשודים ונאשמים בעבירות מין

עבירות מין נחשבות לחלק מהעבירות החמורות ביותר בחברה, והן מעוררות תגובות קשות של סלידה וגינוי מצד הציבור. יחד עם זאת, יש לזכור כי גם לחשודים ולנאשמים בעבירות אלה עומדות זכויות

חוק הירושה – כל מה שצריך לדעת

תחילה, חשוב לציין כי חוק הירושה הוא חוק שדואג לקבוע את סדר היורשים במצב של היעדר צוואה. באופן טבעי, כל אותם אנשים שהיו מקורבים אל הנפטר יהיו אלה שיקבלו את

רשלנות רפואית – תרחישים לדוגמא

רשלנות רפואית בבית חולים נחשבת למקרה הנפוץ ביותר, למשל כתוצאה מניתוח אשר בוצע באופן לא סביר או נכון. דוגמא נוספת של רשלנות רפואית היא מחדל שבוצע על ידי רופא המשפחה