פסקי דין נהיגה בשכרות – חוק בל יעבור !

Picture of אודות המחבר: משרד עורכי הדין C&A

אודות המחבר: משרד עורכי הדין C&A

המשרד מתמחה בייצוג לקוחות המואשמים בעבירות תעבורה מכל הסוגים, החל מעבירות קלות כגון חניה לא חוקית ועד לעבירות חמורות כגון נהיגה בשכרות ונהיגה פרועה. המשרד מעניק ייצוג משפטי מקצועי ומסור בבתי המשפט ברחבי הארץ, תוך שימוש בניסיונו הרב והידע המשפטי העדכני בתחום דיני התעבורה. עורכי הדין של המשרד שמים דגש על הבנת הנסיבות הפרטניות של כל מקרה, ופועלים בנחישות להגנה על זכויות הלקוחות ולהשגת התוצאה המיטבית עבורם.

אחת הבדיקות אותן חווה כל נהג המבקש לצאת ולבלות במהלך סוף השבוע היא בדיקת נהיגה בשכרות אותה מבצעת המשטרה. 

הבדיקה נעשית באמצעות מכשיר הנקרא ינשוף, נשיפה של אוויר אל תוך המכשיר תגלה מהם אחוזי אדי האלכוהול בנשימתנו וכך לקבוע האם אנו נוהגים תחת השפעת אלכוהול או לא.

רבים אינן יודעים אך ליווי צמוד של עורך דין לתעבורה יכול להפחית בצורה ניכרת את גזר הדין במקרים של נהיגה בשכרות, מספיק שהשוטר המבצע את נוהל הבדיקה טעה או שגה בביצוע הבדיקה בכדי לזכותנו מאישום נהיגה בשכרות.

עורכי הדין C&A מתמחים בדיני תעבורה ובנהיגה בשכרות בפרט, משך השנים עזרנו ללא מעט נהגים בישראל לזכות ברשיונם בחזרה, ולהמנע מפסק דין אכזרי.

כאשר נהג איננו חש השפעה של אלכוהול אין לו את הדרך המדעית לבדוק האם מבחינת החוק הוא שיכור אם לא.

למידע נוסף לחצו > מה אומר החוק לנהיגה בשכרות ?

לפיכך במקרים שכאלו כאשר כמות האלכוהול היא גבולית יש לדעתנו ליצור מדרג מידתי לפיו בתי המשפט לא ירגישו עצמם מחויבים להטלת עונש גורף של שנתיים פסילה.

לדידו של הכותב,  לא כל מי שנתפס נוהג בשכרות הוא אכן שיכור ולא כל מי שיש בדמו כמות אלכוהול גבולית הוא מסוכן לציבור.

אם שותים לא נוהגים !

פסק דין נהיגה תחת השפעת אלכוהול ( בשכרות )

הנאשם הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בכך שבעת שנהג ברכב דייהו סרב לתת דגימה של שתן ולפיכך מכוח סירוב הוא נמצא נוהג בשכרות כפי שהנראה נוהג תחת השפעת סמים.

בתחילה סברה התביעה כי לנאשם מאסר על תנאי בר הפעלה בגין אחזקת סמים גם לגבי תיק זה ולאור גילו של הנאשם נשלח לשירות המבחן כדי שינתן תסקיר קצין המבחן אודותיו.

שירות המבחן ביקש דחייה לאור המצאותו של הנאשם בקהילה טפולית לגמילה מסמים , דחייה של כ-4 חודשים.

סברתי כי לתוצאות הטפול בקהילה מאחר והנאשם יעבור בגמר הטיפול להתגורר בהוסטל אין מקום לדחות את המשפט שכן גם האסר על תנאי אינו בר הפעלה שכן הוא בגין עבירות של שימוש בסמים או אחזקה ולא לגבי עבירה של נהיגה תחת השפעת סמים.

הצדדים הגיעו בניהם להסדר טיעון, וכפי הנראה כנגד הנאשם מתנהל גם הליך פלילי ותהיה משמעות לתוצאות הטפול בקהילה הטפולית בעיקר בתיק הפלילי.

בהתחשב בחומרת העבירה, בהסדר הטיעון אליו הגיעו הצדדים בעבר התעבורתי וגילו של הנאשם ובטיעוני הצדדים לעונש:

אני דנה את הנאשם/ת לעונשים כדלקמן:

אינני דנה את הנאשם לקנס כספי מאחר והוא שוהה במסגרת סגורה בקהילה טפולית.

הנני פוסלת את הנאשם/ת מלקבל או מלהחזיק רישיון נהיגה לתקופה של 24 חודשים. ללא ניכוי פסילה מנהלית.

הפסילה תחל מהיום בכפוף להפקדת אישור משרד הרישוי.

הנני פוסלת את הנאשם/ת מלקבל או מלהחזיק רישיון נהיגה לתקופה של 9 חודשים וזאת על תנאי למשך 3 שנים.

אני דנה את הנאשם/ת ל- 5 חודשים מאסר בתנאי למשך שלוש שנים, בהבטחה שלא יעבור את עבירת נהיגה ללא רישיון  או רישיון נהיגה בתוקף, לא ינהג בזמן פסילה, על נהיגה בשכרות ו/או תחת השפעת אלכוהול או סמים.

הנאשם/ת יחתום על התחייבות בסך 6,000 למשך שנתיים, המנעות מהעבירה בה הורשע בתיק זה וכן מהעבירה של נהיגה בזמן פסילה.

לא יחתום ייאסר לחודשיים. החתימה היום.

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
אולי יעניין אותך גם

פוסטים נוספים

הגנה משפטית מקצועית בעבירות תעבורה פליליות

תאונות דרכים הן אירועים מצערים שעלולים לגרום לנזקים כבדים, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. כאשר מעורב בתאונה היבט פלילי, כגון נהיגה בשכרות, נהיגה פרועה או גרימת מוות ברשלנות, חשוב

זכויות חשודים ונאשמים בעבירות מין

עבירות מין נחשבות לחלק מהעבירות החמורות ביותר בחברה, והן מעוררות תגובות קשות של סלידה וגינוי מצד הציבור. יחד עם זאת, יש לזכור כי גם לחשודים ולנאשמים בעבירות אלה עומדות זכויות

חוק הירושה – כל מה שצריך לדעת

תחילה, חשוב לציין כי חוק הירושה הוא חוק שדואג לקבוע את סדר היורשים במצב של היעדר צוואה. באופן טבעי, כל אותם אנשים שהיו מקורבים אל הנפטר יהיו אלה שיקבלו את

רשלנות רפואית – תרחישים לדוגמא

רשלנות רפואית בבית חולים נחשבת למקרה הנפוץ ביותר, למשל כתוצאה מניתוח אשר בוצע באופן לא סביר או נכון. דוגמא נוספת של רשלנות רפואית היא מחדל שבוצע על ידי רופא המשפחה