משפט פלילי הוא משפט אשר נפתח לאחר שבוצעה חקירה של המשטרה בנוגע לעניין מסוים, ומיד לאחר מכן הוגש כתב אישום בעקבות כך. משפט זה, הוא ללא ספק מצב שאף אדם רגיל בעולם לא מוכן אליו, ולא יודע כיצד להתמודד עם המצב הזה. במאמר הקרוב, תוכלו לקרוב מידע חשוב ורלוונטי על משפט זה, זאת לדוגמת – מה הוא משפט פלילי, מה הן המשמעותיות השונות של משפט זה, ולמי כדאי לנו לפנות במקרים שבהם אנחנו עומדים בפתח של משפט פלילי.

כך ההליך הפלילי בבית המשפט עשוי להיפתח

תחילתו של ההליך הפלילי, מתחיל בר ברגע שבו מוגשת תלונה למשטרת ישראל, תלונה על עבירה פלילית שבוצעה לכאורה. החקירה שעשויה להיפתח רגע לאחר מכן, היא חקירה שעשויה להתבצע באמצעות מידע מודיעיני כזה או אחר שהתקבל בדבר העבירה הפלילית שבוצעה לכאורה. גם גופים מדיניים או ציבוריים אחרים, זאת לדוגמת – הרשות לניירות ערך, רשויות המס השונות, וכיוצא בזאת, יכולות לבצע חקירה פלילית בעצמם. אחת ההשלכות של התקדמות החקירה לכיוון של הרשאה בדבר העבירה, הוא מעמד של האדם שביצע את העבירה לכאורה עבור מעצר ימים.

מה הן ההשלכות השונות במקרה של הרשאה במשפט הפלילי?

למעשה, ההשלכה החמורה ביותר והידועה ביותר בעקבות הרשאה במשפט הפלילי, זה שליחה למאסר בפועל באחד מבתי הכלא השונים ברחבי הארץ. משך המאסר הוא אינו קבוע, והוא משתנה בין מקרה למקרה, ונקבע בעיקר בעקבות חומרות העבירה, עבר פלילי נוסף, וכיוצא בזאת.

 

עומדים בפני משפט פלילי? פנו עוד היום לעורך דין פלילי מומלץ

עורך דין פלילי, הוא אדם שמכיר את החוק ואת הדין הפלילי בצורה הטובה ביותר, שכן הוא הוסמך בדיוק למקרים אלה. במידה שאתם עומדים בפני עמידה למשפט פלילי, דאגו עוד היום לעורך דין פלילי מקצועי, שישמור על האינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר.

מואשמים או חשודים בעבירה פלילית? הנה הצעדים לבחירת עורך דין מקצועי

  1. נסו לברר עם האנשים שאתם מכירים כמו בני משפחה, חברים קרובים, מכרים ושכנים שאתם סומכים עליהם לגבי עורך דין פלילי. מספיק שתבקשו מחבר בשכונה לשלוח הודעה בווטצאפ והנה כמעט בטוח שתמצאו אדם מקצועי שמוכן לעזור.
  2. בדקו שעורך הדין שמצאתם זמין עבורכם ועבור התיק שלכם, בעל הידע המתאים והניסיון בהתאם לעבירה בה אתם מואשמים.
  3. שימו דגש על ההבדל בין בחירת עורך דין שעובר בצורה עצמאית, כלומר פרילנסר, לבין בחירת משרד עורכי דין והבינו מי מטפל בכם מא‘ ועד ת‘.
  4. שימו לב כי אתם מרגישים שאתם יכולים לסמוך על עורך הדין, לשאול אותו שאלות מקצועיות, בקיצור שאתם בידיים טובות, שכן מדובר בעתיד שלכם על כל המשתמע מכך.
  5. בדקו מול עורך הדין מה התהליך כולל ובאילו מצבים הוא אמור לעזור לכם.